کلاس موسیقی

سلام خدمت دوستان خوبم، همراهان عزیز فرهاد موزیک، از این که سری آموزش کیبورد مبتدی تا حرفه‌ای فرهاد موزیک را پیگیری می‌کنید سپاس گزاریم. در جلسه پنجم با نت‌های فرعی آشنا شدیم. در این جلسه آموزش نت فارسی آهنگ گل سنگم که شامل یک نت فرعی هست را برای شما عزیزان آماده کردم.

جایگاه نت سل دیز روی کیبورد

در شکل زیر جایگاه نت سل دیز روی کیبورد آمده است. این نت از اجزای اصلی نت فارسی آهنگ گل سنگم است.

نت فارسی سل دیز

در شکل زیر قسمتی از نت فارسی آهنگ گل سنگم را برای شما عزیزان آورده‌ایم.

نت فارسی گل سنگم

شیوه ی انگشت گذاری آهنگ گل سنگم

ترتیب انگشت‌گذاری آهنگ گل سنگم بدین صورت است که انگشت ۱ روی نت فا، انگشت ۲ روی  نت سل دیز، انگشت ۳ روی نت لا، انگشت ۴ روی نت سی و انگشت ۵ روی نت دو قرار می گیرد. در ویدیوی زیر طریقه صحیح انگشت‌گذاری و نواختن این آهنگ آمده است.

در ادامه، جلسات هفتم و هشتم یکی دو مدل از نت‌های فرعی دیز را در نت‌های فارسی برای نمونه و آشنایی بیشتر شما عزیزان می‌آوریم. بعد از آن سراغ نت‌های فرعی بِمُل می‌رویم و دوباره یکی دو جلسه در مورد نت‌های بمل صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید این سری آموزش کیبورد تا مراحل خیلی پیش رفته ادمه دارد . نظرات شما باعث دلگرمی ماست. اگر دوست داشته باشید می‌توانید از تمرین‌های درس‌هایی که خدمتتون ارایه می‌دهیم ویدیو تهیه کنید و از تلگرام یا واتس آپ برای ما بفرستید تا رفع اشکال کنیم.

4 نظرات

  1. سلام دوست عزیز،آمورشت حرف نداره من تازه کارم در روستای مرزی تدریس می کنم میشه لطف کنی چند تا نت فارسی برای من ایمیل کنی نت های انقلابی یا سنتی یا اصیل برای کلاس هنر بچه ها . من مغلم ابتدایی ام دوتار ترکمن می زنم یک مینی کاسیو دارم برای زنگ هنر بچه ها . ممنون می شم اگه لطف کنی ، دمت گرم منّت دارت می شم.

  2. سلام دوست عزیز،آمورشت حرف نداره اما زبان جهانی مویسقی نیست به همین دلیل به کار خیلی عالی تان نوجع نمی شود زبان دو دی می فا زبان گهنه شده در جهان است همه به زبان ای بی سی دی می نویسند اگر شما هم به این زبان رایج موسیقی این کار های تان را بسازید به استقبال که شایسته کار تان است بر خواهید خورد. کار نکنید که پدر وپدرکلان کرده اند به بیشرفت جهان همرا باشید با کار خود . سرفراز باشید

  3. سلام وخسته نباشی واقعا خداشاهده من خودم ۱۲ ساله نوازندم یعنی تو هر وبسایتی و پیج و…. همه جا سرزدم هیچ جایی اندازه این کلیسا و توضیحات استادانه شما ندیدم و نخواهم دید به معنای واقعی باید لقب استاد رو تقدیم به شما بکنن من که شغلم نوازندگی میدونم چه گلی کاشتی احسنت دمت گرم ایولا

دیدگاهتان را بنویسید