کلاس موسیقی

با جلسه چهارم آموزش کیبورد در خدمت شما دوستان عزیز هستیم. در این جلسه آهنگ همه چی آرومه رو برای نوشتن نت در نظر گرفتیم، با ما همراه باشید.

 نت فارسی همه چی آرومه 

در این آموزش نت فارسی آهنگ همه چی آرومه در سه قسمت آورده شده و نحوه انگشت‌گذاری در هر قسمت به تفصیل بیان شده است. در انتها ویدیوی آموزش نواختن این نت قرار داده شده است.

قسمت اول نت فارسی همه چی آرومه 

شیوه انگشت‌گذاری در این آهنگ به این صورت است که انگشت ۱ روی نت می به همین ترتیب انگشتان ۲، ۳، ۴، ۵، روی نت های فا، سل، لا و سی قرار بگیرند. توجه کنید در طول نواختن قسمت اول نت هر انگشت روی نت ذکر شده باشد.

نت فارسی همه چی آرومه

قسمت دوم نت فارسی همه چی آرومه 

در این قسمت شیوه انگشت‌گذاری اینگونه است که انگشتان ۱ تا ۵ به ترتیب روی نت های فا، سل، لا، سی و دو قرار بگیرند.

نت فارسی همه چی آرومه

قسمت سوم نت فارسی همه چی آرومه 

شیوه انگشت‌گذاری متفاوتی برای این قسمت داریم. در ابتدای قسمت سوم (می فا می)، انگشت ۱ روی می و انگشت ۲ روی نت فا باشند، سپس در قسمت (رِ می رِ) انگشت ۴ روی نت رِِ و انگشت ۵ روی نت می قرار می‌گیرد. در ادامه این قسمت و قسمت چهارم انگشت گذاری به این شکل می باشد انگشتان ۱ تا ۵ به ترتیب روی نت های لا، سی، دو، رِ و می قرار می گیرند.

توجه : بین قسمت قرمز رنگ و سبز رنگ به خاطر فاصله مکانی «می فا می» تا «رِ می رِ»  در اکتاو بالاتر، احتمال ایجاد وقفه یا عدم پیوستگی ملودی وجود دارد سعی کنید با کشش مناسب انگشت ۴ از وقوع این مشکل پیشگیری کنید.

نت فارسی همه چی آرومه

ویدیوی آموزش کیبورد همه چی آرومه 

همراهان خوب فرهاد موزیک از اینکه با ما هستید بسیار متشکریم امیدوارم این جلسه آموزش کیبورد هم برای شما عزیزان ثمربخش واقع شده باشد و در ادامه مباحث آموزش کیبورد نیز همراه ما باشید. برای ارایه آموزش‌های بیشتر و بهتر به سوالات، نظرات و پیشنهادات شما نیازمندیم.

4 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید