آموزش کیبورد

آموزش کیبورد جلسه دوم : نحوه صحیح انگشت گذاری نت ها، معرفی انگشتان دست راست

انگشت گذاری نت ها به شکل صحیح

پیش از شروع نواختن اولین نت فارسی قصد داریم در مورد نحوه صحیح انگشت گذاری نت ها توضیح مختصری ارائه دهیم. نحوه شماره گذاری انگشتان دست راست به شکل زیر است.

آموزش کیبورد - نحوه صحیح انگشت‌ گذاری نت‌ ها
نحوه صحیح انگشت‌ گذاری نت‌ ها

فواید انگشت گذاری نت ها به صورت صحیح

به محل قرار گرفتن انگشتان توجه کنید. چنانچه ملاحظه می‌کنید هر نت با انگشت مختص به خودش نواخته می‌شود (همه نت‌ها را با یک انگشت نمی‌نوازیم).

پس، از همین ابتدا به انگشت گذاری‌ها توجه کنید تا به روش درست انگشت گذاری عادت کنید. انگشت گذاری صحیح در سرعت نوازندگی و پیوستگی ملودی تاثیر بسزایی دارد. پس از مسلط شدن به نواختن نت شماره یک به سراغ جلسه سوم آموزش کیبورد بروید.

نت فارسی شماره یک

در این جلسه قسمتی از نت تولدت مبارک را برای شما آماده کرده‌ایم. توجه کنید که در آهنگ زیر از نت‌های (دو، ر، می، فا) استفاده شده است. به ترتیب انگشت شماره 1 روی نت (دو)، انگشت شماره 2 روی نت (ر)، انگشت شماره 3 روی نت (می) انگشت شماره 4 روی نت (فا).

نت فارسی تولدت مبارک
نت فارسی تولدت مبارک

نکته : توجه کنید در حین نوازندگی این نت فارسی جای انگشت‌‌ها تغییر نکند.

 

لطفا توجه داشته باشید نت‌های فارسی که چند جلسه اول آموزش برای شما آماده کرده‌ایم ممکن است ناقص باشند یا کمی غیر طبیعی به نظر برسند. دلیل این قضیه کم بودن دانش هنر جویان مبتدی در این مرحله است.

به مرور زمان با توضیحاتی که خدمتتان ارائه می‌دهیم این نقص و کاستی‌ها بر طرف می‌گردد. دست ما نیز برای نت‌های متنوع و کامل باز می‌شود. از این که این قضیه را تا چند جلسه تحمل می‌کنید متشکریم.

1 دیدگاه

  1. […] نام نت ها و به خاطر سپردن جایگاه آن روی کیبورد به سراغ جلسه دوم آموزش کیبورد […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =